Jak działają nawilżacze powietrza?
Jonizator powietrza neutralizuje szkodliwe jony dodatnie i zastępuje je leczniczymi jonami ujemnymi – jonami życia. Skutecznie niweluje bezsenność i duszności.
W pomieszczeniu, gdzie pracuje urządzenie lepiej się śpi i szybciej wypoczywa. Wspomaga procesy utleniania wewnętrznego. Z tego względu pomaga w walce z chorobami wywoływanymi przez bakterie beztlenowe oraz wzmacnia ogólną odporność na infekcje. Rezultaty są podobne do leczenia klimatem wodnych jonów ujemnych lasu świerkowego, gór i morza. Urządzenie ożywia i jednocześnie działa uspokajająco. Rany goją się szybciej.
Powietrze znacznie szybciej oczyszcza się z kurzu, zapachów oraz dymu tytoniowego. Mniej się psują produkty żywnościowe.
Powietrze jest lżejsze bez charakterystycznego dla wielu pomieszczeń ” zadechu mieszkaniowego”. Szczególnie można to odczuć w pomieszczeniach, gdzie normalnie panuje ciężkie i duszne powietrze.
Eliminuje również tzw. chorobę komputerową i telewizyjną )( bóle głowy, pieczenie oczu)gdyż neutralizuje jony dodatnie wytwarzane przez wnętrze monitora i ekran kineskopu.
Szczególnie cenne jest jonizowanie powietrza w czasie snu, po dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia, w którym wypoczywamy. Wietrzenie zapewnia odpowiednią koncentrację tlenu, który jest lepeij przyswajalny dzięki jonom ujemnym wytwarzanym przez jonizator. Modele wyposażone w jonizator powietrza: UH102, UH 1070W, UH1090, CCS0401S.
Czy różnica jest zauważalna?
Podniesienie wilgoności powietrza do jej właściwego poziomu zajmuje tylko kilka godzin. Już po tak krótkim czasie ustąpią objawy suchego powietrza, a co za tym idzie wzrośnie komfort przebywania w pomieszczeniu.
Na co należy zwrócić uwagę kupując nawilżacz powietrza?
- Po pierwsze należy zdecydować jaki rodzaj nawilżacza nam odpowiada.
- Upewnij się czy nawilżacz jest odpowiedni do powierzchni pomieszczenia w jakim ma być używany.
- Sprawdź wydajność nawilżacza- im wyższa ilość emitowanej wilgoci, tym lepiej.
- Zwróć uwagę na pojemność zbiornika na wodę – im większy pojemnik na wodę, tym mniej razy w ciągu dnia konieczne jest napełniania pojemnika.
- Należy sprawdzić czy nawilżacz posiada takie funkcje jak higrostat, timer czy jonizator powietrza.